KOMPLEKSOWE LECZENIE I REHABILITACJA w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym SP ZOZ w Busku-Zdroju
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju (21WSzU-R) jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w pięknej, południowej części miasta, tj.: części zdrojowej, pomiędzy ulicą Feliksa Rzewuskiego i Szymona Starkiewicza. W ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Świadczymy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.
Zasada kompleksowej rehabilitacji realizowana w Szpitalu opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Takie skojarzenie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu Buska-Zdroju, powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej, pobudza naturalne mechanizmy obronne co zapewnia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej. Szpital prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Głównym wskazaniem do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia:
- reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne),
- neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnie-niowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością samoobsługi i inne),
- ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa stawów i inne),
- choroby skórne (łuszczyca i inne),
- choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych
w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne), - choroby metaboliczne (dna moczowa).
Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodo-leczniczym. Łącznie oferujemy ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych.
Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym w 21 WSzU-R są buskie wody siarczkowo–siarkowodorowe słone. Korzystne działanie kąpieli w ww. wodach potwierdzają obiektywne badania naukowe oraz opinie kuracjuszy korzystających z leczenia w Busku–Zdroju. Wśród zabiegów balneologicznych są także zawijania tj.: okłady borowinowe częściowe, kąpiel mineralna jodkowo-bromkowa oraz kąpiel kwasowęglowa sucha.
Kinezyterapia czyli leczenie ruchem jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów pozwalającym odtworzyć lub maksymalnie usprawnić utraconą funkcję ruchową. W indywidualnej pracy z pacjentem stosujemy uznane metody terapeutyczne McKenzie’go, PNF, S-E-T, techniki terapii manualnej, kinesiology tapping. Wykorzystywane są również nowoczesne urządzenia diagnostyczno– treningowe z biofeedbackiem, umożliwiające obiektywizację procesu usprawniania.
Ogólnousprawniające formy kinezyterapii realizowane są na sali oraz w basenie rehabilitacyjnym, a sezonowo oferujemy marsz z kijkami Nordic-Walking w plenerze.
Nasi Pacjenci korzystają również naszej najnowszej oferty zorientowanej na innowacyjne rozwiązania technologiczne m.in.: wirtualną rzeczywistość, zrobotyzowane urządzenia oraz obiektywizację prowadzonej terapii, która wpisuje się w trendy nowoczesnej, światowej rehabilitacji. Zabiegi oparte są m.in. o: System G-EO-zrobotyzowane urządzenie tzw. III generacji do reedukacji (nauki od nowa) chodu, Ekso GT–bioniczny egzoszkielet (zaliczany do robotów i aktywnych ortez) urządzenie do reedukacji chodu, Platformę balansową SIGMA-urządzenie do treningu równowagi i propriocepcji, Platformę stabilometryczną ALFA i dynamograficzną GAMMA – służą one do oceny i treningu równowagi, chodu i czynności dynamicznych pacjentów z chorobami o podłożu neurolo-gicznym i ortopedycznym.
Doskonałym uzupełnieniem kompleksowego leczenia są zabiegi fizykoterapeutyczne z zakresu: światłolecznictwa, elektroterapii, sonoterapii, magnetoterapii i magnetostymulacji oraz termoterapii. W poprawie sprawności psychofizycznej wykorzystywane są masaże: klasyczny, wibracyjny, pneumatyczny oraz suchy hydromasaż.
Organizujemy również turnusy dla żołnierzy powracających z misji poza granicami kraju, są to turnusy leczniczo-profilaktyczne z treningiem antystresowym. W programie takich turnusów znajdują się zajęcia psychologiczne grupowe, psychoedukacyjne oraz konsultacje z żołnierzami i ich osobami towarzyszącymi.
W nowoczesnym i ogólnodostępnym Kompleksie Zabiegowym „Opal” istnieje możliwość korzystania z saun: Infrared IR, fińskiej, łaźni parowej oraz haloterapii i basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami.
Dużym atutem 21WSzU-R jest personel, zespół lekarzy oraz doświadczonych fizjoterapeutów. Dbając o wysoką jakość świadczonych usług medycznych fizjoterapeuci systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe i doskonalą się uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i kursach.
Do dyspozycji naszych gości przygotowana jest dobrze urządzona i komfortowo wyposażona baza pokoi 1 i 2 osobowych oraz apartamentów z dostępem do Internetu (Wi-Fi). Dla pełnej wygody wszystkie budynki 21WSzU-R posiadają windy i połączone są łącznikami umożliwiającymi pacjentom i kuracjuszom poruszanie się po wszystkich obiektach Szpitala bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynków. Infrastruktura Szpitala dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Oferujemy całodobowe wyżywienie w postaci smacznych, domowych posiłków z możliwością wyboru diet, m.in.: ogólnej lekkostrawnej, niskokalorycznej, cukrzycowej oraz bezglutenowej i diety jarskiej.
Na terenie Szpitala znajduje się biblioteka, Kaplica pw. Miłosierdzia Bożego, a także (działające na zasadach komercyjnych) kawiarnia, gabinet kosmetyczno-fryzjerski i kiosk prasowy.
Nasi pacjenci mogą również korzystać (odpłatnie) z dużego parkingu niestrzeżonego, na którym udostępniamy miejsce postojowe. Na terenie parkingu znajduje się nowoczesna, dwustanowiskowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych.
W malowniczym parku Szpitala znajduje się ścieżka zdrowia. Przebiega wzdłuż licznych alejek parkowych, które łączą się w wielu miejscach umożliwiając płynne korzystanie z zainstalowanych tam przyrządów. Stacje zostały opisane i oznaczone kolorami wskazując na ich stopień trudności, biorąc pod uwagę zróżnicowanie np. na wiek, płeć czy rodzaj schorzeń.
W celu spełnienia oczekiwań i potrzeb leczonych pacjentów i kuracjuszy szczególny nacisk kładziemy na jakość wszystkich świadczonych usług. W tym celu 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny wdrożył System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001:2015 w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.
Podstawowym celem i misją Szpitala jest to,aby pacjent, który odbył rehabilitację i leczenie w naszym Szpitalu wyjeżdżał zdrowszy, sprawniejszy, zadowolony i w pełni sił.
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju
ul. F. Rzewuskiego 8
28-100 Busko-Zdrój
woj. świętokrzyskie
Informacja i rezerwacja miejsc pełnopłatnych:
tel. +48 45 95 95 200
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Recepcja:
tel. +48 41 378 24 17